Forleden da jeg var på vej ud for at spise med mine drenge, fik jeg den pludselige indskydelse at Thomas da lige kunne tage et billede af mig iført en ny top, som jeg er blevet svært begejstret for. Noget han – i øvrigt uden at fortrække en mine – selvfølgelig gjorde, fordi han ved at det gør mig så glad, når han vil hjælpe. Jeg har sagt det før og siger det gerne igen – jeg er umanerligt godt gift, altså.
Jens og Peter kiggede med fra sidelinjen, indtil Jens hurtigt besluttede at han så sandelig skulle være med på billederne sammen med mig, den lille søde purk i vinterjakke, glimmersko og strømpebukser.



Kæft hvor var det hyggeligt – og i virkeligheden synes jeg faktisk at billederne med Jens blev meget bedre end dét uden <3
Kommentarer (4)
jeg elsker altså dine blogs! ærlighed og kærlighed <3 og så har du jo (hvad mit indtryk er) jordens dejligste drenge!
tak for god, finurlig, underholdning her fra <3
Kan kun give Nanna Celina ret; Din blog er ærlig og nærværende! Så også et stort tak her fra! 🙂
Fortsat fantastisk dag!
Er helt vild med din blog. Du skriver så sindssygt godt! Og elsker at følge med i dit liv 🙂 når man selv har født er jeg ret begejstret for dine jordemoder dage samt fødsels beretninger 😀
Ps. Hvor er dine flotte bukser og sko fra på billederne? Mangler nemlig et par lyse bukser 🙂 igen tak for en dejlig blog!
Super inspirerende blogog meget smukke billeder. Du ønskes en kanon god dag!
Kram fra kirsten http://kirstenthulesen.dk/